menu

0,-

košík
dílna a stavba dům a zahrada
Kontakt

info@marolex.cz

+420 558 272 006

+420 737 363 306

Oldřichovice 164
739 61 Třinec

facebook ikona
Nejprodávanější
Úvod >> Rok v zahradě >> Odplevelení trávníku v zahradě

Odplevelení trávníku

 Trávník zabírá zpravidla největší plochu zahrady a udržet jej krásný, často neznamená jen sekat. Každý rok se proto majitelé trávníků setkávají se stejným problémem, tím je plevel (sedmikrásky, pampelišky, bodláky...).

Mezi základní pravidla udržení bezplevelného trávníku patří:
časté sekání trávy
hnojení
závlaha
postřik selektivním herbicidem

V tomto článku se zabýváme zvláště postřiky, které se nazývají selektivní herbicidy. Tyto postřiky velice efektivně likvidují dvouděložné rostliny, velice zjednodušeně to znamená - postřik selektivním herbicidem likviduje vše, co jde v trávníku do květu. Z této podstaty vyplývá, že trávník jakožto jednoděložná rostlina přežívá.

Postřik selektivním herbicidem je ideální v pozdním odpoledni, kdy teploty již klesají nebo brzo ráno. Postřik při vysokých teplotách může být toxický pro všechny rostliny.
Zároveň je potřeba větší opatrnosti, aby byl postřik aplikován v bezvětří a kolem okrajů záhonů, u plotů a kolem dřevin s herbicidním krytem postřiku. Trávník před samotným postřikem zahradním postřikovačem se nedoporučuje kosit, jelikož preparáty fungují přes zelenou plochu listu, tím docílíme většího povrhu plevele. Tzn. nesekejte trávník tři dny před a tři dny po aplikaci postřiku postřikovačem.

Co se může pro postřik hodit:

Zahradní postřikovače řady Profession, (tlakové postřikovače) nebo Titan, (zádové postřikovače)
Postřiková tyč teleskopická do 110cm, 3-trysková postřiková tyč nebo 5-ti trysková postřiková tyč
Herbicidní kryt postřiku
Plochá tryska nebo sada trysek